ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΜΠΟΤΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ

Στη δεκαετία 1997-2007 υλοποιήθηκαν 12 προγράμματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (τα περισσότερα από τον καθηγητή Νίκο Μπελή και το Διευθυντή του σχολείου), 7 προγράμματα του ΚΕΘΙ για την ισότητα των 2 φύλων με σύμπραξη και άλλων σχολείων καθώς και πρόγραμμα με σύμπραξη άλλων 3 σχολείων για την τοπική ιστορία της Άρτας. Δύο φορές εντάχθηκε στο θεματικό δίκτυο «Λίμνες» του ΚΠΕ Καστοριάς και μία στο θεματικό δίκτυο «Παραδοσιακοί οικισμοί» του ΚΠΕ Κόνιτσας. Και οι τρεις εντάξεις ήταν διετούς διάρκειας και τα προγράμματα υλοποιήθηκαν απ’ τον καθηγητή Νίκο Μπελή και το Διευθυντή του σχολείου. Υλοποιήθηκαν 3 πολιτιστικά προγράμματα απ’το Διευθυντή κ. Γιαννέλο Κων/νο με θέματα σχετικά με την Κάτω Ιταλία (Ελληνόφωνα χωριά, Βυζαντινά μνημεία κτλ).

Φωτογραφίες:

Ταΰγετος, ΚΠΕ Καλαμάτας 2002